Składniki
- 1 kg aronii
- 1 l wody
- 0,5 l spirytusu
- 1 kg cukru
- 1 opakowanie cukru wanilinowego
- 1 łyżeczka kwasku cytrynowego
- 120 liści z wiśni
Przygotowanie
Aronie i liście umyć,wrzucić do garnka i zagotować.
Po 10 minutach od zagotowania wrzucić cukier,cukier wanilinowy i gotować jeszcze 10 minut.
Na koniec dodać kwasek cytrynowy i odstawić na 24 godziny.
Po tym czasie odcedzić, dodać 0,5 l spirytusu i rozlać do butelek.
Nalewka im dłużej stoi tym będzie lepsza.
